Jakub Gulík

Jakub Gulík

#sgraciou #bezvulgarizmov #lokal #patriot

Jeden z najúspešnejších komikov, ktorý patrí do Silných Rečí od roku 2014. Považan, ktorý sa nezľakol medializácie po talentovej show a začal svoje videá uverejňovať na najväčšom video kanáli pod názvom The GulloShow. Povráva sa, že jeho videá sú liečivé. Okej, to tvrdí najmä on. Každopádne, rád si zachováva úroveň a nedokáže robiť humor pod nátlakom. Objavil sa v niekoľkých filmoch a ako herec a komik sa vidí aj o päť rokov. Podľa neho nie je nič krajšie, ako rozosmiať ľudí a vie napodobniť všetkých. Aj teba.

Jakub žal tučné klasy prvých úprimných potleskov už v roku 2013 v českej stand-up comedy Na stojáka. Potom skúsil niekoľko open mikeov aj v Silných Rečiach a od roku 2014 je pravidelným účinkujúcim. Za ten čas si vďaka svojmu prirodzenému a charizmatickému vystupovaniu k sebe pripútal viac ako 11 tisíc fanúšikov a fanúšičiek. Aspoň podľa Facebooku. A Instagramu. Okej, tam ich má len 2 tisíc.

Na YouTube má vlastnú vtipnú The Gullo Show, ktorá má vyše 25 tis. odoberateľov. So stand-upom sa objavil aj v súťaži Česko Slovensko má talent (2013), do ktorej šiel kvôli reklame pre jeho showku. Podarilo sa.

Vystupoval zatiaľ v štvrtejsiedmej a desiatej epizóde prvej série Silných Rečí v televízii JOJ. Má za sebou stand-upy na pár firemných eventoch, napríklad pre Huawei.

Jakub je aj skvelým hercom a účinkoval v krátkych študentských filmoch Nuda a iné drogy (2014) a Pokušenie(2017).