Jakub Lužina

Jakub Lužina

#divadlo #glosa #noinstagram #nohashtag

Talentovaný bábkoherec zistil, že nadávať deťom sa nepatrí, a tak sa radšej rozhodol pre stand-up comedy v Silných Rečiach. Jakub je rázovitý moderátor, divadelný herec a skvelý improvizátor. Dokáže sa vložiť do roly tak, že zabudnete, s kým máte vlastne dočinenia. Hral detské divadlo a vie dabovať. Čím viac času trávi na javisku pred ľuďmi, tým lepšie sa v živote cíti. Nevie, čo sú to sociálne siete. Tento bábkový majster stojí aj za bratislavskými kaviarenskými akciami Turban Quiz a Bratislavský Kaviár.

Jakubovou živnou pôdou je javisko, na ktorom sa stáva všeobecným pánom intergalaktického humoru. Pochádza z Banskej Štiavnice a z tej prichádza vždy len dobro. Vyštudoval bábkoherectvo na VŠMU v Bratislave a venuje sa aj herectvu. Hosťoval napríklad v Slovenskom národnom divadle a pôsobil v Bratislavskom bábkovom divadle a Starom divadle Karola Spišiaka v Nitre. Ako herec aj autor vytvoril hry pre Divadlo na hojdačke Na zemi dobre mi a Posledný dinosaurus. Okrem nich hral v hre divadla Trieska v oku: Škvrny na slnku.

Kubo má skvelý komediálny talent a improvizačné schopnosti, a tak sa dal na stand-up v Silných Rečiach. Má za sebou množstvo vystúpení v kluboch po celom Slovensku a mohli ste ho vidieť v piatejsiedmej a poslednej epizóde Silných Rečí v televízii JOJ.

Okrem stand-upu aj moderuje. Pravidelne sa vyskytuje v televíznej relácii Mixzóna na RTVS (rubrika Čo na to ulica) a v dvoch epizódach zábavnej relácie Heslo v televízii JOJ.

Bol tvárou reklamnej kampane pre OVKO a takto nádherne nadaboval propagačné video pre GLOBSEC.

Spolu s ďalšími kolegami pripravuje aj – v Bratislave populárny – vedomostný Turban quiz a od tohto roka aj novú glosátorskú show Bratislavský kaviár. Najnovšie prispieva svojimi bystroumnými postrehmi do časopisu EMMA.