Martin Hatala

Martin Hatala

#nerd #geek #PC #zeny

Popri každodennom vymazávaní škaredých mailov od ľudí, ktorí mu neprávom nadávajú za zavedenie ypsilonu si Martin stihol s ľahkosťou vybudovať svoju kariéru humoristu. Podarilo sa mu to v stand-up comedy show Silné Reči, a to na tvrdení, že rozumie viac počítačom ako ženám. Okrem klubov a festivalov sa rozhodol vymetať aj firemné akcie, ktoré pozdvihuje na vyššiu úroveň okrem svojich vyšperkovaných vystúpení aj kultivovaným moderátorským prejavom. Ten si cibrí na stand-up show Comedy Dungeon, kde sa zaoberá geek a nerd záležitosťami.

Martin začínal ako herec v roku 2011 v ochotníckom Divadle teatrálnej skratky, kde pôsobil tri roky. Potom ho VéKáVéčko zavialo do Bratislavy, kde sa cez open mike postupne preštrikoval do kruhu pevných účinkujúcich v stand-up comedy show Silné Reči a dnes si už bez neho pravdepodobne neviete svoj život ani predstaviť. Martin je milý, svedomitý a pracovitý, a preto má už na Facebooku verných niekoľko stovák fanúšikov a fanúšičiek.

Poctivo si pripravuje nový materiál a doteraz účinkoval v šiestejôsmej a poslednej epizóde prvej série Silných Reči na JOJ-ke. Moderuje a vystupuje v stand-up show Comedy Dungeon a okrem nej ho je vídavať aj na Pančlajne, Monsters stand-up a Sit Down Ladies Comedy.

Martin sa pustil aj do firemných eventov a rozosmieval už klientov, zamestnancov a partnerov takých firiem ako Huawei, Orange Slovensko, DM Drogéria, Zlatý Bažant a FACC Solutions.

Svoje majstrovstvo predviedol aj na benefičných akciách Stavbárske srdce a OZ Pedal a niekoľkých festivaloch – Grape (2017, 2016), na festivale comicsu, anime, hier, Japonskej kultúry, sci-fi, fantasy a hororu IstroCon (2017, 2015, 2014), na festivale histórie, mytológie, sci-fi, fantasy a hier SlavCon (2015) a na najväčšom turnaji hier a e-sportu na Slovensku Y-Games (2017).

A vyrobil aj promo video pre poisťovňu Uniqua. Šikovný je to chalan.