Matej Makovický

Matej Makovický

#sociolog #metal #nihilista #goodguy

Matej je vyštudovaný sociológ, čo znamená, že má skvelý pozorovací talent. Čím viac pozoruje, tým viac znepokojujúcich diskrepancií v našom svete vníma. Práve z tohto dôvodu sa chopil mikrofónu a začal sa sťažovať na spoločnosť aj na pódiu Silných Rečí. Stand-upy dáva aj v angličtine ako člen komediálnej crew Joke’s On You. Okrem toho výborne píše a osvedčil sa ako copywriter a hudobný žurnalista. Vo voľnom čase počúva nezdravé množstvo metalu a myslí si, že ľudia sú síce skvelí, ale aj smutní.

Matej je viacero perzón naraz uvedených nižšie a v ľubovoľnom poradí:

Komik.

Svoju nenávisť, ktorú cíti k spoločnosti pretavuje do brilantných pančlajnov v Silných Rečiach, v ktorých je nováčikom. Vydriloval sa v Nu Spirit Clube a zamieril do JOJ-ky, kde účinkoval zatiaľ v ôsmej epizóde prvej série. Stand-upy dáva v slovenčine aj angličtine a vystupoval v Bratislave, Viedni, Brne aj Berlíne.

Vystupuje aj v nerd/geek stand-up comedy show Comedy Dungeon, kde rozprával napríklad o depresii a fitku. Vystupuje aj s komediálnou crew Joke’s On You, kde dal anglický stand-up o arogancii a sexuálnom obťažovaní. A učí sa zabaviť aj publikum na firemných akciách.

Metalista.

Copywriter.

Konkrétne vo Fleming Events, kde sa podieľal na tvorbe emailových kampaní, príspevkov na sociálne médiáinfografík a rozhovorov s profesionálmi.

Hudobný žurnalista.

Je autorom recenzií, rozhovorov, reportáží pre médiá ako Rock Hard Slovakia a anglické webziny Metalirium a The Metal Observer

Sociológ.

Preto tá nenávisť.

Spisovateľ.

Pod rúškom noci píše Matej svoje veci a získal za ne aj nejaké tie ocenenia: Medziriadky 2012 (2. miesto), Literárny Zvolen 2013 (2. miesto) a 2015 (2. miesto) a Poetická Ľubovňa 2013 (Cena primátora)