Milan Docent Sedliak

Milan Docent Sedliak

#zdravie #veda #odbornost #asport

Cool prezývku „Docent“ má aj kvôli tomu, že má obyčajné meno. Docent je zároveň popularizátor vedy aj komik, bývalý telocvikár, momentálne vedec a otec, teda človek bez budúcnosti. Vlastne, nie tak celkom. Neskromne si totiž dovolí tvrdiť, že je naozaj dobrý v motivačnom prednášaní. Vďaka tomu zažil standing ovation. Ako vedec humoru nerozumie, preto humor skúma, a to priamo na pódiu. Jeho výskumy sú úplne smiešne a preto pravidelne pobavia na Silných Rečiach.

Docent je jedným z účinkujúcich v stand-up comedy show Silné Reči už od roku 2010, vystupoval aj v Brne a Prahe, či na hudobnom festivale Uprising. Objavil sa v deviatej epizóde prvej série v televízii JOJ. Sám seba vidí ako „komika a popularizátora vedy“.

Občas robieva popularizačné a motivačné prednášky a talkshow o výžive, pohybe a zdraví – po slovensky aj anglicky. Milan si neskromne dovoľuje tvrdiť, že je v tom naozaj dobrý. Často pri nich používa napríklad crowd work pre celkové zatraktívnenie.

Okrem nich robí aj seriózne odborné prednášky a zastáva seriózne posty:

Je zakladajúcim členom Slovenskej Asociácie pre výživu a prevenciu, predsedom Slovenskej spoločnosti pre športovú výživu, v roku 2012 bol pozvaný na prednášku pre American College of Sports Medicine v Indianapolise v USA, atď.

Niekoľkokrát moderoval English Comedy Nights in Bratislava.

Popularizačné prednášky a články o výžive, pohybe a zdraví mal napríklad pre Volkswagen Slovakia – Šamorín X-Bionic Sphere (2016), Teva Pharmaceuticals ČR a SR – Šamorín X-Bionic Sphere (2017), Slovenskú futbalovú reprezentáciu (2012) a Slovenský olympijský výbor (2015 a 2017).

Prednášal napríklad o výžive a doplnkoch stravy a doplnkoch športovej stravy.

Na tomto linku zasa nájdete jeho zaujímavý podcast o bielkovinách.