Simona Salátová

Simona Salátová

#zenaazivot #femmefatale #mama #exfeminist

Žena s mimoriadnym komediálnym talentom, ktorá je na javisku sama sebou – čiže skvelá. Stand-upu sa venuje už od sedemnástich vo vlastnej malej Žilinskej show s názvom Že ťa huba nebolí. Neskôr vďaka československej talentovej súťaži opäť objavila to, čo ju skutočne baví a stala sa pevnou súčasťou crew Silných Rečí. Činí sa aj na sociálnych sieťach, kde je známa svojou facebookovou stránkou Denník demotivovanej manželky. Ašpiruje na herečku a okrem manželky má aj status prvomatky.

Simona sa venuje stand-up comedy od roku 2011, čiže od svojich 17 rokov, kedy začala spolu s ďalšími spriaznenými dušami robiť v Žiline malú show s názvom Že ťa huba nebolí. (6,5 tis. videní)

V roku 2016 sa pretlieskala až do semifinále v súťaži Česko-Slovensko má talent, v ktorej bavila publikum svojou obľúbenou témou – rozdielmi medzi mužmi a ženami. (75,5 tis. videní)

Od roku 2017 je hrdou členkou Silných Rečí, kde má odohratých vyše 40 vystúpení v bratislavskom Nu Spirit Clube a po celom Slovensku a vyše 57 tis. videní vystúpenia Simona a šoféri na YouTube.

Na televízne obrazovky sa spolu so Silnými Rečami znovu dostala minulý rok v televízií JOJ, kde zatiaľ vystúpila v prvejštvrtejpiatejôsmej a deviatej epizóde (cca 25 tis. videní) a uvidíte ju aj v druhej sérii, ktorá začne v marci 2018.

Často a rada si rypne do svojho manželského a rodinného života v podobe krátkych vtipných textov na svojej facebookovej stránke Denník demotivovanej manželky (680 followerov). S gráciou zabavila publikum na zatiaľ piatich firemných vystúpeniach a jednom letnom festivale.

Okrem toho sa v roku 2017 podieľala na tvorbe scenárov relácie Záhady Tela (16 nakrútených a odvysielaných skečov) a účinkovala aj v českej Comedy Central. Keď má čas, píše si blog.