Tomáš Hudák

Tomáš Hudák

#nafacku #odveci #zjav #milacikpublika

Jeden z najtalentovanejších slovenských humoristov a scenáristov súčasnosti. Svoje seriózne ja obetoval práci pre SME, TV Markízu a RTVS. Stojí na tej príjemnejšiej strane pódia v roast comedy show Na facku. Miluje zlý a vyslovene nevhodný situačný humor. Preto radšej svoje šialenejšie ja prezentuje v stand-up comedy show Silné Reči, pri ktorých zrode stál a zostal až doposiaľ. Napísal scenáre televíznych programov a slávnostných galavečerov. Aha, a okrem toho všetkého píše aj poéziu na počkanie a moderoval Od veci_FM. A ešte mnoho iného.

Pripravte sa, toto bude na dlhšie. Zalejte si kávu a pokojne dajte nabíjať mobil.

Takže:

Tomáš sa stand-up comedy venuje od roku 2009. Bol pri zrode stand-up comedy show Silné reči Jána Gorduliča, kde od októbra 2009 pravidelne účinkuje. Má za sebou najmenej 200 vystúpení v kluboch či divadlách. Vystupoval zatiaľ v šiestich epizódach prvej série v televízii JOJ.

Od roku 2012 pripravuje spolu s komikmi Jurajom Tabačekom, Matejom Adámym a Samom Trnkom roast comedy šou Na facku.

Od roku 2014 Tomáš moderoval na Rádiu FM humoristickú reláciu Od veci_FM, ktorej súčasťou bolo aj improvizačné trio 3T (Juraj „Šoko“ Tabaček, Stano Staško a Lukáš Púchovský) a vzniklo aj televízne vydanie.

Scenáristicky sa podieľal na televíznych programoch Zlaté časy (RTVS, 2017 – od druhej série), Heslo (TV JOJ, 2017) či Topaplikácie (TV Markíza, 2016 – ako jeden zo štyroch scenáristov).

Tri roky ako autor a moderátor pripravoval na portáli sme.sk svoju vlastnú zábavnú internetovú reláciu Svet Tomáša Hudáka (2007- 2010).

Ako autor pripravuje aj slávnostné galavečery, písal scenáre pre charitatívny galaprogram Hodina deťom (2017), odovzdávanie cien Krištáľové krídlo (2016 a 2017), záverečný ceremoniál a odovzdávanie cien Medzinárodného filmového festivalu Bratislava (2016) či odovzdávanie cien Anasoft Litera (2016).

Moderoval Udeľovanie cien Anasoft Litera, Divadlo DPOH spolu so Samom Trnkom (2016) a Záverečný ceremoniál udeľovania cien na MFF Bratislava v Kine Nostalgia (2016).

Spolu so Samom Trnkom je autorom silvestrovského rozhlasového zábavníka Od ucha k bruchu (2017), ktorý vysielalo Rádio Slovensko a v ktorom aj obaja účinkovali.

Tomáš je okrem toho členom voľného zoskupenia básnikov– streetwriterov s názvom Tvorlístok (spolu so Šimonom Ondrušom, Matúšom Opartym a Michalom Balážom). Píšu spolu poéziu na počkanie pre ľudí, pravidelne vystupujú na bratislavskom Dobrom trhu či hudobných a literárnych festivaloch.

V roku 2010 napísal piesňové texty pre divadelnú hru Oko za oko od Williama Shakespeara, ktorú pre Letné shakespearovské slávnosti režíroval Michal Vajdička.

Pravidelne prispieva svojimi stĺpčekmi do Denníka N a jeho staršie články nájdete na SME.

Za ušami má aj nejaké hudobné projekty, napríklad Pieseň pre Roberta (2009), Vlastenecká (2009 s Benem), Deti (2009 s Benem) a Fajn deň (2017 s Benem feat. Lasky a Vlado Sendrei).

A to je zatiaľ všetko.